Mozgással a mozgásszervi fájdalmak ellen.
Lehet fájdalom- és kockázatmentesen?

Beszélgetés Dr. Névery Éva belgyógyásszal

A Perozinnál jól tudjuk, hogy a legtöbb, nem betegség által okozott mozgásszervi fájdalom kiváltója a mozgásszegény életmód, az ülőmunka, az ismétlődő túlterhelés, vagy akár a stressz. Ezekre a problémákra gyakran maga a mozgás jelentheti a megoldást, a fájdalom azonban néha olyan erős lehet, hogy már mozogni sem tudunk. De hasonló a helyzet akkor is, ha krónikus mozgásszervi betegségekkel küzdünk, legyen az például időskori reuma, vagy akár autoimmun eredetű ízületi gyulladás. A mozgás, a gyógytorna fontos terápia ezekre, mely hatékonyságát éppen maga a fájdalom csökkenti. Ebből az öngerjesztő folyamatból segíthetnek szabadulni a fájdalomcsillapító megoldások, melyekből nem mindegy, milyet választunk. Dr. Névery Éva belgyógyász magánorvossal beszélgettünk a fájdalomcsökkentés szükségességéről és kockázatairól.

Milyen kockázatokkal járhat a mozgásszervi fájdalmak fájdalomcsillapítókkal történő kezelése?
Több lehetőségünk van a fájdalom csillapítására. Belgyógyászként olyan problémákkal is kerülnek hozzám betegek, amelyek a szájon át bevett fájdalomcsillapítók mellékhatásaként jelentkeznek. Ilyenek lehetnek például a gyomor-bélrendszeri panaszok, sőt akár a gyomorvérzés. A fájdalomcsillapítók hosszú távú, nagy dózisban történő alkalmazása többek között növelheti a szívproblémák kockázatát is, megbonthatják a vékonybél sterilitását és májkárosító hatásuk is lehet. Ha valaki eleve vesebetegségben szenved, akkor még inkább mérlegelni kell használatukat, és vannak olyan nem-szteroid termékek, amiket ilyen esetekben nem is szabad alkalmazni. Az idősebb korosztály általában véve is fokozott veszélynek lehet kitéve, náluk gyakran bevezető tünet sem jelzi a problémát.

A lokálisan, külsőleg alkalmazott gyógyszeres hatású termékek ugyan már kevesebb kockázattal járnak, de ezek is okozhatnak mellékhatásokat, ezért én a természetes hatóanyagú fájdalomcsökkentő krémeket szeretem javasolni. Ezek korlátlanul használhatók és kizárhatók az esetlegesen felmerülő mellékhatások.
Alkalmazásuk hozzájárul a fájdalommentes mozgáshoz és javul a panaszokkal küzdők életminősége.

Milyen konkrét példákat tud említeni arra, hogy hogyan javítható mozgással a fájdalommal küzdők életminősége?
Férjem (Dr Parczen Zsolt, reumatológus fizioterápiás szakorvos, belgyógyász) reumatológus praxisából sok példát tudok említeni. Számos idős jár gyógytornára különböző mozgásszervi problémákkal, de általában elmondható, hogy visszatartja őket a gyakorlatok precíz elvégzésében a fájdalom, vagy nem tudják ízületeiket véghelyzetig kimozgatni. Van olyan, hogy például bekötött vállú beteg érkezik gyógytornára és hiába próbálják passzívan kimozgatni, az nem lesz olyan eredményes. A fájdalom gátolja a gyakorlatok elvégzését, aminek enyhítésére a szakemberek korábban hűtést használtak, de most már hűsítő hatású krémek is állnak rendelkezésünkre - mint amilyen például a Perozin is - melyek a fájdalomérzet csökkentése által támogatják a mozgásos terápiák eredményességét.

Ezek a hűsítő krémek még hatékonyabban fejtik ki hatásukat fóliázással, ami jobb felszívódási lehetőséget biztosít, és az olyan mélyebben fekvő ízületekig is el tudnak jutni a hatóanyagok, mint például a csípőízület.  

Le kell szögeznünk, hogy az ízületi betegségek általában véve sem csak az ízületet érintik, hanem az izomzatot is, mivel a megváltozott tartásunktól, korlátozott mozgásunktól izmaink csomóssá válhatnak, megrövidülhetnek, esetleg túlnyúlhatnak, és nehéz visszaállítani a tónusukat. Egyre nagyobb fokú gyulladás is lép fel a fentiek miatt, a hűsítő hatású krémeknek köszönhetően azonban nemcsak fájdalmunk érzete csökken, de a hideg hatására a kiserek is kinyílnak, majd elkezdik melegíteni az izomzatot, és könnyítik a mozgást.

Van tehát lehetőségünk arra, hogy kiszálljunk a mozgásszervi fájdalmak mókuskerekéből, ha megtaláljuk azt a biztonságos és hatásos fájdalomcsökkentési módot, mely segítségével teljes hatékonysággal végezhetjük a gyógytornánkat, vagy visszanyerhetjük helyes tartásunkat és mozgási szokásainkat.

© https://perozin.hu 0.14

Ez a weboldal sütiket használ

Sütiket használunk a tartalmak és hirdetések személyre szabásához, közösségi funkciók biztosításához, valamint weboldalforgalmunk elemzéséhez. Ezenkívül közösségi média-, hirdető- és elemező partnereinkkel megosztjuk az Ön weboldalhasználatra vonatkozó adatait, akik kombinálhatják az adatokat más olyan adatokkal, amelyeket Ön adott meg számukra vagy az Ön által használt más szolgáltatásokból gyűjtöttek.

Elengedhetetlen
Statisztikai és marketing